« Všetky články

Vďaka dobrovoľníkom sme skrášlili Bratislavu

Tretí júnový piatok patril v niekoľkých mestách Slovenska podujatiu firemného dobrovoľníctva Naše mesto. Bratislava nebola výnimkou. Jednou z aktivít, ktorým sa dobrovoľníci venovali, bolo riešenie niektorých neriešených podnetov z nášho portálu v bratislavskom Starom Meste.

Pre dobrovoľníkov sme však pripravili aj malý historický exkurz. Vyhľadali sme podnety, vybrali päť lokalít v centre mesta, naplánovali trasu a spojili ju s historickými súvislosťami zo začiatku minulého storočia alebo aj staršími. A tak sa dobrovoľníci mohli dozvedieť, že na dnešnom Hurbanovom námestí sa stala jedna z prvých dopravných nehôd na električkovej trati, lebo povoz sa nevyhol novému dopravnému prostriedku. Ba čo viac, dobrovoľníci mali podľa indícií sami zistiť, kam sa presunú ďalej a akú aktivitu budú vykonávať. Najpríťažlivejšie bolo sadenie kvetov do spustnutých kvetináčov pri križovatke ulíc Obchodná a Poštová, a maľovanie detského ihriska na Fajnorovom nábreží. Treba však povedať, že i menej atraktívnych činností sa naši dobrovoľníci z ČSOB chopili s vervou bankárom vlastnou, a tak môžete napríklad vidieť priestor okolo stromov pred vchodom do budovy Hlavnej pošty vyčistený od cigaretových ohorkov či iného drobného odpadu, ktorý v ňom zanechali okoloidúci.

Pre dobrovoľníkov sme ambiciózne vybrali viacero podnetov, no v budúcnosti by sme sa chceli sústrediť na jednu lokalitu, a určite aj skôr ako len o rok počas ďalšieho ročníka Nášho mesta. Takže, ak by ste mali chuť na historickú prechádzku, a zároveň nám chceli pomôcť domaľovať ihrisko na Fajnorovom nábreží alebo prípadne odstrániť nejaký iný podnet, dajte nám vedieť. Podobné aktivity radi otvoríme pre všetkých, ktorí majú čas a záujem prispieť k tomu, aby ich okolie bolo príjemnejším miestom pre život.

Naše krátke video z riešenia podnetov vás k tomu  možno tiež inšpiruje.

Floristická vďaka patrí Záhradnému centru Kulla, ktoré nám poskytlo rastlinky do kvetináčov pri križovatke ulíc Obchodná a Poštová. Gastronomická vďaka patrí cukrárni Elezi, kde nám upiekli krásnu a chutnú tortu s logom Odkazprestarostu.sk. Samozrejme, ďakujeme najmä našim dobrovoľníkom!

Pridať komentár